Witamy na stronie  Przedszkola nr 3 w Rawiczu
im. Krasnala Hałabały

Nasze przedszkole jest placówką publiczną z 5 oddziałami przy ul. Armii Krajowej 7. Przedszkole czynne jest w godzinach od 5.30 do 16.30, łącznie 11 godzin. Do przedszkola uczęszczać mogą dzieci w wieku (2,5) 3 -6 lat. Posiadamy pięć przestronnych, jasnych, kolorowych i dobrze wyposażonych w zabawki i pomoce dydaktyczne sal, rozmieszczonych  na  dwóch  kondygnacjach. Na parterze  znajdują  się  dwie  sale; dla 3-latków oraz dla 4-latków, z  przyległymi  do nich tarasami, na  zewnątrz  budynku. Przedszkolakami zajmują się nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzą oni zajęcia dydaktyczne, uczestniczą w zabawach dzieci, organizują przedszkolne uroczystości, a przede wszystkim starają się tworzyć ciepłą, przyjazną dzieciom atmosferę, dzięki której czują się one w przedszkolu bezpieczne i szczęśliwe. Nauczycielom w sprawowaniu opieki nad dziećmi pomaga personel pomocniczy, a nad wszystkim czuwa dyrektor przedszkola, który w każdej sytuacji służy pomocą i dobrą radą zarówno przedszkolakom, jak i ich rodzicom. Przedszkole posiada duży ogród wyposażony w sprzęt służący dzieciom do zabawy. Naszym wychowankom oferujemy możliwość w uczestniczeniu w zajęciach dodatkowych takich jak: religia, język angielski, taniec, karate. Jako swoje naczelne zadanie stawiamy dbanie o wszechstronny rozwój wszystkich uczęszczających do przedszkola dzieci.

Przedszkole posiada własny hymn, który rozpoczyna każdą uroczystość przedszkolną. Muzykę skomponował  Pan Andrzej  Walus,  a  słowa  piosenki  ułożył  Pan  Jerzy  Nowiński.
1. Najlepiej jest w przedszkolu
w przedszkolu numer 3,
tu poznajemy bajki zabawy oraz gry. Tu poznajemy bajki, zabawy oraz gry
2.My chcemy głośno śpiewać
niech każdy dowie się, że Krasnal Hałabała patronem naszym jest.
Że krasnal Hałabała patronem naszym jest.
3.On dobrze zna zwierzęta
wie jak się zmienia las, o wszystkich porach roku dokładnie uczy nas. O wszystkich porach roku, dokładnie uczy nas!
4.Wiewiórki, wilgi, misie
Tak wszyscy zwiemy się,
Przyjaciół wszędzie mamy
I nie nudzimy się
Przyjaciół wszędzie mamy i nie nudzimy się.

Istniejemy po to, by wspierać wszechstronny rozwój każdego wychowanka w oparciu o rozpoznanie jego potrzeb i możliwości, kształtować w nim poczucie własnej wartości, uczyć go tolerancji. Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzić ciekawość świata  i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych, oryginalnych rozwiązań. Promujemy edukację regionalną, budujemy poczucie przynależności regionalnej i narodowej, rozwijamy kompetencje społeczne i uczymy wychowanków odróżniania dobra od zła. Umożliwiamy rozwój talentów i zainteresowań naszych podopiecznych. Pomagamy dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Pełnimy także funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem podejmowanych przez nas działań jest osiągnięcie przez dzieci stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Nasza Misja
Nasze hasło to:
"Nie zadawajcie dzieciom gwałtu nauczania tylko niech się bawią . Dziecko doskonale bawi się , ale ta zabawa jest dla niego prawdziwą nauką bo uczy się niechcący a zapamiętuje
na zawsze"

Platon
Strona wykonana przez
Daniel Ciesielski
kontakt: daniel.ciesielski83@gmail.com
Strona zmodyfikowana przez
Paweł Lis
kontakt: lispawelwroc@gmail.com
tel. +48 693-174-557